Yatak Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak alırken dikkat edilmesi gerekenler – En İyi Yatak

Eskiden en sert yatağın en doğru yatak olduğuna inanılırdı. Fakat günümüzde Yataklar, ileri teknoloji ürünü süngerler, çelik teller, poliüretan lateks, viskoelastik malzeme ve diğer dolgu malzemeleri kullanılarak insan vücuduna çok daha uyumlu hale getirilmiştir.

Rahat yatak nasıl olmalı.

Yatağı, sadece kenarına oturup değil; en az 3 dakika uzanarak, dönerek, gözlerinizi kapatarak uyku pozisyonunda test ederek alın. Yatağa uzandığınızda elinizi belinizin altına koyun, elinizin rahatlıkla gireceği kadar boşluk kalıyorsa Yatak fazla sert, hiç boşluk kalmayacak şekilde zorlanıyorsa fazla yumuşaktır. Her Yatak kilonuza uygun olmayabilir, kilonuza en uygun yatağı seçmelisiniz.

Homelli Mobilya & Yatak
Homelli Mobilya & Yatak

Yatağınızın kalitesi, özellikleri ve kullanılan malzemeler hakkında ayrıntılı bilgi edinin. Maytlar, astım ve egzama hastalıkları ve çocuklar için oldukça zararlıdır. Sünger, lateks ve PU Lateks, viskoelastik malzeme kullanılan kaliteli Yataklar, maytları önlemede etkilidir.

Bazanın yatağınızla birlikte bir takım olduğunu unutmayın. Yatağınızın nereye oturtulacağına karar verin ve uygun baza veya karyola seçin.

Yatağınızın ölçüsü boyunuzdan 10-15 cm uzun olmalıdır.

Seçtiğiniz Yatak kadar, kullanacağınız yastık ve yorganında size en uygun olduğundan emin olun ve yatağı yastık ile birlikte deneyin.

Seçtiğiniz yatağın mutlaka garanti belgesini isteyin.

Fiyat kaygılarının sağlıklı bir seçim yapmanıza engel olmasına izin vermeyin. Ancak sözünü ettiğimiz bütün bu noktaları değerlendirdiğinizde, ödediğiniz ücretin karşılığını tam olarak alacağınızdan emin olun.

İyi bir Yatak…
Destek ve ortopedik özelliği…

En sert yatağın en iyi olduğu fikri yanlıştır. İyi bir Yatak vücudun doğal eğrilerine saygı duyan Yataktır. Böyle bir Yatak, vücut ağırlığını eşit olarak dağıtır ve omurganın doğal “S” eğimini bozmaz. Araştırmalar bu tür bir desteğin bel ve sırt ağrılarını önemli ölçüde azalttığını göstermektedir.

Rahatlık ve ergonomi özelliği…
Yatağınızda lateks, viskoelastik malzeme veya sünger gibi dolgu malzemeleri kullanılması rahat etmenizi sağlayan unsurlardır. Yatağınız vücudunuzun baskı noktalarındaki gerilimi azaltmalıdır. Böylece, normalde uyku süresince yavaşlayan kan dolaşımı rahatlar, hızlanır. Daha iyi bir kan dolaşımı, Yatakta daha az dönmeniz ve daha iyi uyumanız anlamına gelir.

Dört mevsim kullanım…
İyi bir Yatak, yaz-kış ideal sıcaklığını koruyabilmelidir. İdeal ısıdaki bir Yatak, fiziksel sağlığınız için esas olduğu gibi; rahatlatıcı, dinlendirici ve sakinleştiricidir.

 

Bu detayları göz önünde bulundurursak benim en acizane önerim Doğal Lateks olacaktır, hem ürün içerik yapısıyla hemde kumaş yapısıyla kesinlikle kullanılması gereken bir yataktır. 

https://www.homelli.com.tr/urun/dogal-lateks-yatak/

Doğal Lateks Yatak

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.